Absolwent naszego przedszkola:

• Ma otwarty umysł na otaczający go świat: przyrodę, technikę i ludzi.

Odczuwa potrzebę ciągłego rozszerzania własnych horyzontów poznawczych, zdobywania nowych doświadczeń, umiejętności i nawyków.

Z optymizmem i zainteresowaniem odnosi się do nowych zadań i działań.Jest samodzielny w zakresie samoobsługi, podejmowania i wykonywania zadań.

Dba o czystość osobistą.

Rozumie rolę ruchu na świeżym powietrzu, jako stymulatora prawidłowego rozwoju.

Czuje się współgospodarzem pomieszczeń przedszkolnych.Szanuje własność osobistą i własność innych.Odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków wynikających z roli ucznia, kolegi, syna.

Zna swoje prawa i potrafi je bronić.Potrafi współżyć i współdziałać w grupie rówieśników.

Czuje się pełnoprawnym członkiem społeczności lokalnej.

Poznaje różne wartości, którymi ludzie kierują się w życiu i na ich podstawie buduje własny system wartości.Odznacza się takimi cechami, jak: koleżeńskość, sprawiedliwość, dobroć, opiekuńczość i tolerancja.

Jest czuły, ufny, otwarty na kontakty z innymi ludźmi z zachowaniem granic własnego bezpieczeństwa.Potrafi kulturalnie zachować się w miejscach publicznych.

Podczas różnorodnych działań praktycznych potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo.Potrafi dzielić się z innymi swoimi przeżyciami, wrażeniami, doswiadczeniami i spostrzeżeniami.