Przedszkole w Ostrowitem jest jedyną tego typu placówką na terenie gminy. W naszym przedszkolu dzieci przebywają w estetycznych salach, mają wiele zabawek i innych pomocy dydaktycznych. Nasze dzieci to mieszkańcy wsi: Ostrowite, Gajewo, Skępsk, Olszówka, Napole, Poćwiardowo, Sadykierz, Gałczewko, Gałczewo i Owieczkowa. Rodzice angażują się w życie przedszkola, wzbogacają bazę materialną organizując kiermasze i loterie. Wspólnie z nauczycielami organizują imprezy i uroczystości przedszkolne: Wigilia, Bal Karnałowy, Piknik Ekologiczny, Dzień Dziecka itp. Uczestniczymy w imprezach, konkursach i przeglądach organizowanych min. przez Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu i Kowalewie Pomorskim.

Przedszkole ponadto oferuje:

• atrakcyjne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę
  • popołudniowe, integracyjne spotkania z rodzicami:
    • stroiki świąteczne
    • powitanie wiosny
    • palmy i palemki
    • rodzinna spartakiada na wesoło
  • stałe środowiskowe uroczystości przedszkolne takie jak:
    • Wigilia w przedszkolu
    • Święto Babci i Dziadka
    • Bal karnawałowy
    • Dzień Dziecka
  • wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi
  • współdziałanie przedszkola z bliższym i dalszym srodowiskiem lokalnym (Szkołą Podstawową w Ostrowitem, PPS w Golubiu-Dobrzyniu, Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Ostrowite, Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Sokołowo, Powiatową Strażą Pożarną, Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie).

Zajęcia dodatkowe:

język angielski